ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

İş'te Kur'an Öğreniyorum Projesi başladı

İş'te Kur'an Öğreniyorum Projesi başladı

Tarih 01 Aralık 2014, 19:56 Editör Site Admin

Bulancak Müftülüğü'nün hazırladığı, Belediyemiz'in ve ilçe genelinde bir çok Sivil Toplum kuruluşunun katkı sağladığı ''İş'te Kur'an Öğreniyorum Projesi'' çalışmaları başladı.

Sosyal Belediyecilik anlamında her geçen gün proje geliştiren Belediyemiz, ilçe merkezinde Sosyal alanda hazırlanan, tarihi ve kültürel değerlerimize uygun her türlü eğitim projelerine destek vermeye devam etmektedir. 2014 yıl başında belediyemizin katkılarıyla Bulancak Müftülüğü tarafından ilçemizde yürütülen ve ulusal basında çok ses getiren "Camiye Gidiyorum, Kur'an-ı Anlıyorum Projesi" Bulancak'ta yoğun bir ilgi görmüştü. Proje kapsamında 500'e aşkın genç Kuran-ı Kerim ve Maili ile yoğun bir dönem geçirmiş, proje sonunda 4 umre, 100 tablet ve bir çok ödülle gençler ödüllendirilmişti. 

İkinci proje başlamak üzere  

Camiye Gidiyorum ve Kur'an-ı Anlıyorum projesinin ardından bu sene de yine Bulancak Müftülüğünün hazırladığı, Belediyemizin ve ilçe genelinde birçok Sivil Toplum kuruluşunun katkı sağladığı "İş'te Kur'an Öğreniyorum Projesi" çalışmaları başladı. Başvuruların alındığı proje Bulancak merkezinde yaşayan Esnaf, işçi ve memur vatandaşlarımıza hitap etmektedir. Yüce Dinimiz olan İslam Dininin kutsal kitabı  Kur'an-ı Kerim'i az bilen ya da hiç bilmeyen vatandaşlarımıza iş yerinde Kur'an-ı Kerim öğretmek amacıyla hazırlanan projede çok sayıda din görevlisi, öğretmen görev alacaktır. 

Proje süresince Sosyal Faaliyetler yapılacak.

Belediyemizin ortak olduğu projeye dahil olan vatandaşlarımız için proje dönemi süresince Sabah namazı buluşmaları, sabah kahvaltıları, yurt içi gezi ve Kur'an Ziyafeti gibi programlar yapılacaktır. Kur'an-ı Kerim öğrenme ve öğretmenin farkındalığına katkı sağlayacak projeye başvurular başlamış olup proje uygulama süresi 8 Aralık 2014'te başlayacak ve 10 Nisan 2015'de bitecektir.

Başvurular Bulancak Müftülüğüne 

Proje kapsamında Kur'an-ı Kerim öğrenmek ve  geliştirmek isteyen vatandaşlarımız 8 Aralık'a kadar Bulancak Müftülüğüne ya da Müftülük web sayfasına, ya da Belediyemiz web sayfasının "Projeler" sayfasından yapılabilecektir. 

Yakar “Cehaletin ortadan kalkması için Yüce Kuran’ımızı en iyi şekilde öğrenmek zorundayız”

Konu hakkında konuşan Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Ülke olarak en büyük sıkıntıyı cehaletten çektik. Dinini, Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i bilmeyen, okumayan insanımız maalesef hurafelerin etkisi altında kaldı. Kuran-ı Kerim’i sağlıklı bir şekilde öğrenir ve anlarsak, kimse din adına tüccarlık yapanların tuzağına düşmez. Bu manada “İş’te Kuran’ı Öğreniyorum” çok önemli bir projedir. İsteyen tüm vatandaşlarımızı bu güzide projeye iştirak etmelerini ve kutsal kitabımızı öğrenmelerini tavsiye ediyorum” dedi.


Bu be 3105 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Bulancak

Bulancak Kadınlar Pazarı Yerinde Sayıyor

Bulancak Kadınlar Pazarı Yerinde Sayıyor Bulancak Kadınlar Pazarı'nın eski hali, yıllardır Bulancak'ın genel çehresine yakışmayacak görüntü veriyor.

Marangoz Ustasının Başarısı

Marangoz Ustasının Başarısı Eski Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in talimatıyla hazırlanan ilk 'Fındık Büfesi Projesi' Haziran 2013...
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi