ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Afet Kapsamı Çağrısı Cevap Buldu.

Afet Kapsamı Çağrısı Cevap Buldu.

Tarih 29 Eylül 2016, 21:42 Editör Site Admin

Giresun Eynesil'de, ardından da Görele'de ve Trabzon Beşikdüzü'nde yaşanan sel felakatinin ardından bölge afet kapsamına alındı.

Haber sitemiz ve çeşitli medya kuruluşlarında yayınlanan Giresun Medya Platformu Kurucu Başkanı Ali Şükrü Kara'nın haberi, STK'ların yoğun baskısı, sosyal medyanı etkisi sonrası Eynesil ve Görele Afet Kapsamına Alındı.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Trabzon’un Beşikdüzü ve Vakfıkebir ile Giresun’un Eynesil ve Görele ilçelerini afet bölgesi, zarar gören vatandaş ve iş yeri sahiplerini de afetzede ilan etti.

AFAD Başkanlığının konuyla ilgili  yazısında şunlar yer adı: “‘Trabzon ili, Beşikdüzü ve Vakfıkebir ilçeleri ve bağlı mahallelerinde, 21/09/2016 tarihinde şiddetli yağışlara bağlı olarak meydana gelen sel, su baskını, heyelan ve kaya düşmesi afet olayları sonucunda 3 vatandaşımızın hayatını kaybettiği; Giresun ili Eynesil ve Görele ilçe merkezleri, belde ve köylerinde ise 21-23/09/2016 tarihleri arasındaki aşırı yağışlara bağlı olarak sel, su baskını ve heyelan afetlerinin meydana geldiği ve 5 vatandaşımızın yaralandığı, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların telef olduğu, konut, iş yeri, ahır, samanlıklarda hasarların oluştuğu, iş yerlerindeki eşya-ticari emtia ve tarım alanları ile araçların zarar gördüğü, ayrıca kamu tesislerinin (Yol, kanalizasyon, içme suyu, köprü, menfez, istinat duvarı vb.) kullanılamayacak seviyede hasar gördüğü’ belirtilmiştir.

Bu nedenle, makamlarınızca da uygun görülmesi hâlinde; Trabzon ve Giresun illerine bağlı ve yukarıda belirtilen yerleşim yerlerinde meydana gelen sel, su baskını, heyelan ve kaya düşmesi afetlerinin, 7269 sayılı Kanun’un 1. maddesine göre hazırlanan ‘Afetlerin Genel Hayata Etkinliğine İlişkin Temel Kurallar Hakkındaki’ Yönetmeliğin 5. maddesinin (a), (b). (c) ve (e) fıkraları gereğince "Genel Hayat Etkili" sayılmasını, ilgi (c) genelgeye istinaden yapılacak çalışmalar ile ilgi (d) genelge çerçevesinde ve ileride yapılacak incelemeler sonucunda aynı afet olaylarından etkilendiği tespit edilecek konut ve işyeri sahiplerinin de afetzede olarak kabul edilmesi hususunu arz ederim.”

Bu be 2361 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Askerlik süresi SGK'ya bedelsiz eklensin.

Askerlik süresi SGK'ya bedelsiz eklensin. Bedelli askerlik ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Bedelli askerlikte yaş sınırı, ücreti ve Meclis'e sun...

EYT mağdurlarından isim kampanyası

EYT mağdurlarından isim kampanyası Emeklilikte Yaşa Takılan Mağdurlar olarak bilinen grup, Avrasya Tüneli'ne isim arayış anketinde kendini gösteri...
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi