ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Giresun Vakfı Kongresini Yaptı.

Giresun Vakfı Kongresini Yaptı.

Tarih 18 Şubat 2019, 19:39 Editör Site Admin

İstanbul'da kurulu bulunan Giresun Vakfı, 10. Olağan Kongresini gerçekleştirdi.

Giresun Vakfı 10. Olağan Kongresi Yapıldı.


İstanbul'da 1992 yılında kurulan Giresun Vakfı, 10. Olağan Kongresini Bayrampaşa Titanic Otel'de gerçekleştirdi. Kongrede Ahmet Dokumacı güven tazeleyerek, başkanlığa devam eti.Vakıf Başkanı Ahmet Dokumacı aptığı açıklamada "Medeniyetimizin vakıf anlayışıyla, tekrar millet-devlet bütünleşmesiyle, yeniden Dünyaya model olacağız..." ifadelerini kullandı.


Giresun Vakfının 10. Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2019 Cumartesi günü İstanbul Bayrampaşa Titanic Otel’de yoğun bir katılımcı eşliğinde gerçekleştirdi. Giresun Vakfının Olağan Genel Kuruluna siyasilerin yanı sıra, işadamları, bürokratlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılırken, tek listeyle gidilen kongrede mevcut başkan Ahmet Dokumacı yeniden güven tazeleyerek üçüncü kez Giresun Vakfı Başkanlığına seçildi.

 

Giresun Vakfı Genel Sekreteri Hasan Ekmen Olağan Genel Kurulunun herkese hayırlı uğurlu olması temennisiyle Genel Kurulun başladığını belirterek Divan heyetinin teşekkülü için üyeler tarafından verilen ortak imzalı dilekçeyi okuyarak oylamaya sundu. Oylama sonucunda divan başkanlığına Prof. Dr Ahmet İncekara, katip üyeliklerine ise Av. Kemal Temel ve Av Hakan Arif Ayık seçildiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Giresun Vakfı Genel Sekreteri Hasan Ekmen tarafından 2018-2019 yılı Faaliyet Raporu okundu. Ekmen Faaliyet Raporunu katılımcı üyelere başlıklar altında sundu.

 

Faaliyet raporu ve tahmini bütçenin okunması ve üyeler tarafından ibrasının ardından denetim kurulu raporu okundu. 2019-2020 yılı Giresun Vakfı geçici bütçesinin yaklaşık 1 milyon 200 bin tl olduğunu belirtti. Denetim kurulu rapor hakkında Rasim Sezer genel kurulu bilgilendirdi. Ardından denetim kurulu raporu da  üyelerin oylarına sunularak ibra edildi.

Denetim Kurulu Raporunun ibrasından sonra Genel kurul üyelerine hitaben bir selamlama konuşması yapan başkan Ahmet Dokumacı, geçmiş yılların kısaca özetini sunduktan sonra yeni olağan kongrede vakıf yönetiminin kadrosunu güçlendirdiklerini, mevcut üyelerin yanı sıra Giresun Vakfına enerji ve güç katacak yeni üyelere de kapılarını açacaklarını belirtti. Giresun Vakfının son dört içinde eğitim alanında ki gençlere yönelik eğitim burslarının bundan sonra da devam edeceğini, bürokratik ve siyasi alanda Giresun'a hizmet edecek olan Giresunlu bürokratlar buluşmasına öncülük ettiklerinin de altını çizdi. Başkan Dokumacı, Giresun Vakfının bu anlamda bir koordinasyon vazifesi göreceğini sözlerine ekledi. Başkan Dokumacı ayrıca, “Biz büyük Giresun, büyük Karadeniz ve büyük Türkiye projesini oluşturabilirsek lobicilik anlamında en ileri gelen il oluruz.” sözlerini sarf etti. Dokumacı, “Çünkü biz sayısal olarak İstanbul’da Karadeniz ili olarak en önlerde yer alan bir iliz. İstanbul’da 3. sıradayız. Trabzon’dan, Ordu’dan, Samsun’dan, Rize’den öndeyiz. Giresun’a bir bütün olarak bakıyoruz” dedi.


Giresun Vakfı’nın İstanbul’da Giresun ile ilgili sivil toplum kuruluşları arasında çatı bir kuruluş olduğunu, Giresun’un marka şehir olma yolunda çalışmalar yürüttüklerini, lobicilik ve “Giresun dayanışması konusunda rol model olacağız.” diyen başkan Dokumacı, sahil kesimi ile Giresun'un iç bölgelerinde yer alan yaşam merkezleri arasında ki kültürel, sosyal ve ekonomik işbirliğinin geliştirilmesine öncülük edeceklerini belirtti.

Genel Kurulda söz alan Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul Ak Parti Milletvekili Hasan Turan, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Ak Parti Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Ömer Arısoy, CHP Zeytinburnu Belediye Başkan adayı Dr. Adil Emecan Genel Kurulda söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade eden birer selamlama konuşmaları yaptılar.

 

Giresun Vakfı’nın yeni yapılan olağan kongresinde Ahmet Dokumacı güven tazeleyerek yeniden üçüncü kez Giresun Vakfı başkanı seçildi.
Dokumacı listesinde geçmiş yönetimin çatısını muhafaza ederek, Giresun Vakfının vizyonunu güçlendirecek, yeni dönemde hazırlanacak projelere güç katacak yeni isimler ilave etti. Ahmet

Dokumacı’nın başkanlığındaki Giresun Vakfı yönetimi şu isimlerden oluştu.

 

Giresun Vakfı 10. Genel Kurulu

Başkan ; Ahmet Dokumacı
Bahattin Şener, Hakan Yılmaz, M. Cengiz Safi, Muzaffer Aygün, Hasan Ekmen, Bilal Kavrazlı, Metin Koç, Mustafa Göze, Ahmet Turan Hasbal, Hikmet Tekiroğlu, Süleyman Bahat, Köksal Aykutoğlu, Mustafa Kuruca, Cumhur Melikoğlu, Galip Tiryaki,Nurettin Ocak, Nurullah Öztürk, Selahattin Süleymanoğlu, Osman Acar, Cengiz Özdemir, Hakan Arif Ayık, Muhammet Dede, Yaşabey Kalebaşı, Yaşar Kümbetli, Selahattin Sıddık Uzun, İbrahim Tepe, Tansu Karaahmet, Yakup Engin, Ali Bilir, Burak Akburak, Azmi Erdoğan, Özgür Yiğit, Mustafa Toklucu.

 

Denetim Kurulu

Veysel Ekmen, Mustafa Dindarol, Rasim Sezer, Dursun Çözel, Hakan Akgün, Faruk Aydın, Yusuf Sivritepe, Ümit Çıldır, Murat Doğan, Çoşkun Çalık, Zihni Gülep, Birol Kardaş

 

Giresun Vakfının 10. Olağan Genel Kuruluna; Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk, İstanbul Ak Parti Milletvekili Hasan Turan, Önceki dönem KİT Komisyonu başkanı ve Ak Parti Milletvekili Ünal Kaçır, Karadeniz Vakfı Başkanı Yusuf Cevahir, Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşcan,  Türkiye Tüketici Koruma Dernekleri Başkanı Aziz Koçal, Ak Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Zeytinburnu Belediye Başkan Adayları Dr. Adil Emecan ve Ömer Arısoy,Cevahir Holding ve Karadeniz Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Eser Cevahir, YTÜ Dekanı Hüseyin Yılmaz, BM Home Yönetim Kurulu Başkanı Mamut Furkan Kavrazlı, İstanbul Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Mustafa Dolu, İGEDER Başkanı Arif Dede, Beyoğlu Belediye Başkan adayı Haydar Ali Yıldız, İstanbul Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Tahmaz, BDDK üyesi Osman Tetik ve bir çok işadamı bürokrat katıldı.

 

Ayrıca mazeretleri dolayısı ile Genel Kurula katılamayan Giresun Üniversitesi Rektörü Cevdet Coşkun, Beykoz Belediye Başkanı Yusuf Çelikbilek, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Giresunspor Kulübü, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, TMSF Başkanı Muhittin Gülal, Bahat Sağlık Gurubu, Hekim Holding Yönetim Kurulu Başkanı Öner Hekim, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay Olağan Genel Kurula çiçek yollayarak Kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ettiler.Bu be 1732 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Sivil Toplum

GİRMEP'te Yeni Başkan İbrahim Balcıoğlu

GİRMEP'te Yeni Başkan İbrahim Balcıoğlu Kurucu başkanlığını Giresunlular Haber imtiyaz sahibi Eynesilli Ali Şükrü Kara’nın yaparak yaklaşık 8 yıl görev yap...

Gaziosmanpaşa'da Giresunlular'dan Cumhuriyet Bayramı Coşkusu..

Gaziosmanpaşa'da Giresunlular'dan Cumhuriyet Bayramı Coşkusu.. Gaziosmanpaşa Giresunlular Derneği, Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yıldönümü etkinlikleri çercevesinde tarafından Cum...
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi