ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

BTP 'HAYIR' İçin Çalışıyor...

BTP 'HAYIR' İçin Çalışıyor...

Tarih 16 Ağustos 2010, 14:53 Editör Site Admin

''Yüksek Yargı organlarının yapısını ve üye seçim yöntemini değiştirecek olan anayasa değişikliğiyle yargı da tamamen hükümetin eline geçecek'' diyen Prof. Dr. Baş, bunun krallıktan farklı bir şey olmadığını söyledi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş il il tüm Türkiye’yi dolaşarak 12 eylül’deki Anayasa referandumunda neden ‘hayır’ oyu vereceklerini anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Bursa’da bir programa katılan Prof. Dr. Haydar Baş, “Şu anda topraklarımızın yüzde 20’si elimizden çıktı. Topraklarımız daha fazla satılsın, bu oran yüzde 30, yüzde 40’a çıksın istiyor muyuz? Hayır, istemiyoruz. O halde 12 eylülde anayasa referandumunda ‘hayır’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Madenlerimizin satılmasına ‘HAYIR’ diyoruz

Yer altı kaynaklarımızın 350 tane yabancı şirketin eline geçtiğini dile getiren BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş salondaki vatandaşlara şu soruyu sordu: “Yer altı kaynaklarımızız 350 tane yabancı firmaya terk edildi. Bunların 10 tanesinin bir yılda kazancı 100 milyar dolar. Şimdi biz yer altı kaynaklarımız elimizden çıksın. Türk milleti avucunu yalasın diyor muyuz?” Vatandaşlar bu soruya ‘hayır’ diyerek cevap verdi. Bunun üzerine BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, “Eğer bu soruya ‘hayır’ diyorsak Anayasa referandumunda da ‘hayır’ diyeceğiz” dedi.

Borçların katlanmasına ‘HAYIR’ diyoruz

Türkiye’nin borçlarının bu hükümet döneminde katlanarak sürekli arttığını söyleyen Prof. Dr. Haydar Baş vatandaşlara, “Bu iktidar geldiği zaman bizim iç ve dış borcumuz 220 milyar dolardı. Şu anda iç ve dış borcumuz 680 milyar dolara yükseldi. Bu borçların artsın diyor musunuz?” diye sordu. Salonu hınca hınç dolduran vatandaşlar hep bir ağızdan ‘hayır’ dediler. Bu cevap üzerine Prof. Dr. Baş, “O zaman Anayasa referandumunda da hayır’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin bölünmesine ‘HAYIR’ diyoruz

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinin Türkiye’yi bölünme noktasına getirdiğini işaret ettiği konuşmasında orada bulunan vatandaşlara şu soruyu yöneltti: “AB’ye gireceğiz bahanesiyle Türkiye maalesef bölünmenin eşiğine getirildi. Şimdi biz Avrupa Birliği’ne girerek Türkiye bölünsün, birlik ve beraberliği yok olsun istiyor muyuz?” Vatandaşlar yine ‘hayır’ cevabını verdiler. Prof. Dr. Baş, “o halde referandumda ‘hayır’ diyeceğiz” dedi.

İşsizliğin artmasına ‘HAYIR’ diyoruz

Türkiye’de işsizliğin siyasiler tarafından çözümsüz bırakıldığını hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş şunları söyledi: “Üniversitelerden mezun olan evlatlarımız kendilerine iş bulamıyor. Siyasiler, ‘biz onlara iş bulmaya mecbur değiliz’ diyorlar. Peki, kardeşim senin vazifen nedir? Global sermaye sahiplerine Türkiye’de iş imkânı, maden imkânı sağlamak mı senin görevin, yoksa yetişen üniversiteliye iş imkânı sağlamak mı? Onun için bu Anayasa referandumunda ‘hayır’ diyoruz.”

Adaletin bağlanmasına ‘HAYIR’ diyoruz

Yüksek Yargı organlarının yapısını ve üye seçim yöntemini değiştirecek olan anayasa değişikliğiyle yargı da tamamen hükümetin eline geçecek diyen Prof. Dr. Haydar Baş, bunun krallıktan farklı bir şey olmadığını dile getirdi. BTP Genel Başkanı şöyle konuştu:

Adaletin eli kolu bağlandı. Daha da bağlanmak isteniyor. Kuvvetler ayrılığı prensibi kalkıyor, bu anayasayla beraber kuvvetler birliğine doğru bir gidişat var. Buna siz ihtilal deyin, buna siz diktatörlük deyin, buna siz krallık, saltanat deyin. Ne derseniz odur. Kuvvetler birliği, yasama–yürütme–yargının tek elden yürümesidir. Bu saltanattan da öte bir şeydir. Saltanat döneminde padişahın astığı astık, kestiği kestik değildir. Ama şimdi bunlar öyle bir yargı sistemi ortaya koydular ki, yasama, yürütme ve yargı bunların elinde olacak. Yeminle konuşuyorum bunların istemediği istikamette bir cümle söyleyenin hali feci olur. Binaenaleyh bu gidişata bir dur dememiz lazım. Kuvvetler ayrılığı prensibini hayata geçirmediğimiz müddetçe, yani yasama, yürütme ve yargı erkleri tamamen bağımsız çalışmadığı müddetçe Türkiye’de demokrasinin hayata geçmesi asla mümkün değildir. Bunun için ‘hayır’ diyeceğiz.”

Bu be 2216 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset

Beşir Açıkca Giresunluları yanlız bırakmıyor.

Beşir Açıkca Giresunluları yanlız bırakmıyor. Ak Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adaylığı konusunda adı geçen Beşir Açıkça, Giresun Günleri’nde de Giresunlul...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı şeyleri görüyoruz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı şeyleri görüyoruz... Ak Parti İl Başkanları toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Raporlara bakınca bazı eleştirile...
 

POŞETTEN MESELE!13 Aralık 2018

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi