ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Keşap Hükümet Konağı'nı İstiyor!..

Keşap Hükümet Konağı'nı İstiyor!..

Tarih 07 Ekim 2010, 13:42 Editör Site Admin

2008 yılında plan ve projeleri hazırlanarak İçişleri Bakanlığına sunulan Keşap Hükümet Konağı 2009 ve 2010 yıllarında da programa alınmamıştır.

 

2008 yılında plan ve projeleri hazırlanarak İçişleri Bakanlığına sunulan Keşap Hükümet Konağı 2009 ve 2010 yıllarında da programa alınmamıştır.

 

Keşap Hükümet Konağı’nın oldukça eski oluşu ve yer sorunu nedeniyle; Kaymakamlık, Mal Müdürlüğü ve Adliye dışındaki tüm kamu kurumları Hükümet Konağı dışında hizmet vermek zorunda kalmıştır. Vatandaşlar ise doğal olarak tek bir noktadan hizmet almak istiyor.

 

2008 yılında plan ve projeleri hazırlanarak Ankara’ya sunulan Keşap Hükümet Konağı, şuanda mevcut bulunan Hükümet Konağı’nın yerine 35 m boyunda, 14 m eninde, 5 katlı, otoparklı ve merdivenden ilçe tarafına doğru, Emniyet Amirliğine bitişik olacak şekilde planlanmıştır.

 

2009 programına alınması için çabalar harcanmış, 2010 yılında ise kesin gözüyle bakılan Hükümet Konağı 2009’da Yağlıdere, 2010’da ise Alucra’ya kaymıştır.

 

Keşap Hükümet Konağı daha zaruri iken, İl Danışma Meclisi toplantılarında Giresun iktidar milletvekilleri tarafından, yapımı için kesin karar alındığı söylenen, daha sonra 2010 programında Alucra Hükümet Konağı çıkınca Keşap ilçe halkı haklı olarak, “acaba bizim vekilimiz yok da onun için mi bizimki değil de Alucra’nınki yapılıyor” diye tepki gösteriyorlar.

 

Şuanda tüm AK Parti milletvekillerinden beklentimiz; Keşap Hükümet Konağı’nı, şu günlerde hazırlanmakta olan 2011 yatırım programına alınmasını hassaten istiyoruz.

 

İlçemizdeki referandum çalışmaları sırasında 3 AK Parti milletvekili de mutlaka Keşap Hükümet Konağı’nın 2011 yatırım programına alındığını söylemişlerdi.

 

Keşap halkı diyor ki; başta Sayın Grup Başkan Vekilimiz Nurettin Canikli olmak üzere, H.Hasan Sönmez ve Ali Temür beylere çağrıda bulunarak: “Gelin bizi daha fazla oyalamayın, bu işi bu yılki, yani 2011 programına aldırın. Zaten 2011 seçim yılı olacaktır, ilçemize böyle bir müjdeyle ve göğsünüzü gererek gelmek istiyorsanız bu işi çözün…”

Haber: Erdal Avcı

Bu be 5212 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Keşap

Yol Betonlama ve Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor

Yol Betonlama ve Genişletme Çalışmaları Devam Ediyor Keşap'ta Yol Betonlama ve Genişletme Çalışmalarımız Hız Kesmeden Devam Ediyor.

Keşap'a yeni belediye binası

Keşap'a yeni belediye binası Keşap Belediyesi Yeni Hizmet Binası ve Kültür Merkezi Projesinde Sona Yaklaşıldı...
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi