ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Çanakçı Kitabının Tanıtım Gecesi Yapıldı

Çanakçı Kitabının Tanıtım Gecesi Yapıldı

Tarih 21 Mart 2011, 16:54 Editör Site Admin

Yaklaşık bir ay önce yayınlanan Çanakçı İlçesinin Folklorik, Kültürel ve Tarihinin araştırıldığı ''Kuş Dilinin Anavatanı Yitik Kent Çanakçı'' adlı eserin tanıtımı muhteşem bir gecede yapıldı.

19 Mart Cumartesi Kumkapı Tonoz Restoranda düzenlenen geceye birçok iş adamı, siyasi ve Çanakçılı seçkin davetliler katıldı. ETK Kablo Yön. Krl. Bşk. Orhan Yılmaz, İstanbul AK Parti Milletvekili Hüseyin Besli, Emekli Emniyet Genel Müdürü Necati Altuntaş ve Emekli Emniyet Şube Müdürü Cemal Dandin ilk göze çarpan misafirlerdi.
 
 


        Gecenin açılışını gerçekleştiren Sakarya Üniversitesinden Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fehmi Çalık, konuşmasında Çanakçı İlçesi için çok geç kalınmış bir çalışma olmasına rağmen eserin yöre insanının ve Çanakçının gelecekteki gelişiminde büyük etkisi olacağının altını çizerek, bölgenin bir turizm merkezi olarak kalkınabilmesi için başta Kuş Dili olmak üzere birçok otantik değerlerinin tanıtılmasının önemini vurgulayarak konukları selamladı.        Gecenin sunuculuğunu üstlenen Özden Ergül, eserin Çanakçı için yeni bir dönüm noktası oluşturduğunu belirterek, yapılan çalışmanın Giresun genelinde yapılan çalışmalardan çok daha fazla içerik taşıdığını ifade etti.         Çanakçı İlçesinin tanıtımını amaçlayan slâyt gösterisinin ardından, Çanakçının hayırsever işadamlarından Ahmet Yılmaz hakkında bir konuşma yapan Cemal Dandin ise, başta Ahmet Yılmaz olmak üzere Yılmaz ailesin bugünde Giresun`da ve Çanakçıda başta eğitim kurumları ve yurtlar inşa ettiğini söyleyerek, Ahmet Yılmaz`ın hem iyi bir aile dostu, hem de Çanakçı için çalışan gerçek bir milliyetçi olduğunu belirtti.          Geceye katılan İstanbul AK Parti milletvekili Hüseyin Besli ise, bu tür yöresel çalışmaların gerçekten zor olduğunu ifade ederek kendisinin de bir yazar olarak bu zorlukları yakından tanıdığını, diğer Giresun ilçelerinin de bu tür çalışmalarla tanıtılmasını temenni etti.


           Çanakçı kitabının yazarı Şaban Kutlu ise, kitap içeriği hakkında geceye katılan misafirlere yapılan çalışmalar, kitabın basımı ve ortaya çıkışı ile ilgili olarak duygu yüklü ve bir sunum yaptı.


           Çanakçı Belediye Başkanı Sebahattin Şenel ise gecede yapmış olduğu konuşmada Yitik Kent Çanakçı adlı eserin hazırlanmasından son baskı aşamasına kadar takipçisi olduklarını söyleyerek, belediye teşkilatı olarak her türlü desteği sunduklarını ifade etti.            Kuş Dilinin Anavatanı Yitik Kent Çanakçı adlı eserin tanıtım gecesinde Giresun`da ilk defa derlenen Giresun Ağıtlarına örnek olarak derlenen video gösterisin ardından kitabın yayınlanmasında emeği geçenlere plaket sunumu yapıldı.            Geceye katılan ETK Kablo Yön. Krl. Bşk. Orhan Yılmaz`a plaketini İstanbul milletvekili Hüseyin Besli, Çanakçı Belediye Başkanı Sebahattin Şenel`e ise plaketini Cemal Dandin, İşadamı Mehmet Kuğu`ya ise plaketini Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan takdim etti. Prof. Dr. Fahri Özcan adına ise plaketini Doç. Dr. Fehmi Çalık aldı.

              Şükür Elektronik Yön. Krl Bşk. Yusuf Şükür`e, Görele Seyahat Yön. Krl.Bşk. Hasan Ali Kodal`a, SDF Ajans Yön. Krl. Bşk. Harun Şahin`e, Çanakçı Dernekler Birliği Başkanı Avukat Aydın Sordi`ye, Çanakçı Gen.tr etidörü Ali Kaplan`a, Ak Parti Çanakçı İlçe Bşk. Ali Bilge`ye, İşadamı Necmi Palak`a, Karabork.com etidörü, İşadamı ve Araştırmacı Yazar İbrahim Cırıt`a da esere yapmış oldukları katkılardan dolayı birer plaket sunuldu.


             Kuş Dilinin Anavatanı Yitik Kent Çanakçı kitabının tanıtım gecesine AK Parti İstanbul milletvekili Hüseyin Besli, Çanakçı Belediye Başkanı Sebahattin Şenel, İşadamı Orhan Yılmaz, Emekli Emniyet Şube Müdürü Cemal Dandin, İstanbul Yapı Denetim Ruhsat Daire Bşk. Yaşar Parlak, Esenler Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Ali Aydın, Giresun Medya Plaformu Başkanı Ali Şükrü Kara, Giresun Federasyonu Bşk. Hasan Turan, İşadamı Etem Bakar, Giresunajans.com etidörü Şeref Sinir, Vatangiresun etidörü Nuri Yılmaz, Görele Dernekler Birliği Bşk. Birol Kardaş, ETK İdari İşler Md. Ali Lafcı, İnanca Dernek Bşk. Mahmut Poşul, Bayrampaşa Zabıta Amiri Orhan Poşul, İşadamı Mustafa Öner, Kuşdilini Yaşatma Derneği yöneticisi Rıfat Köçek, İşadamı Fuat Ergül, Bilir Travel Yön Krl. Bşk. Ali Bilir, İşadamı Sadi Kaya, Giresun Dernekler Birliği Bşk. Halil Kütük, İşadamı Uğur Cırıt , İşadamı ve Karabork.com site editörü İbrahim Cırıt, Karabörk CHP belde Başkanı Haydar Yılmaz, Mali Müşavir Raşit Cırıt, İşadamı Mehmet Kuğu ve Avukat Yunus Karakaş, İşadamı Harun Şahin, Şebinhaber.com adına Sadi Toygar, Alucra.com adına Selim ve Tülay Dolu katıldı.


             Gecede başta İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu`nun, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu`nun ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı`nın başta olmak üzere kutlama mesajları okundu.            Gece Çanakçı`nın yetiştirdiği mahalli sanatçısı İrfan Kayacı`nın sunduğu kemençe resitali ile sona erdi.
Haber :İbrahim Cırıt

Fotoğraflar:giresunajans.com

 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

 

Bu be 4348 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Çanakçı

Isıklığı Dünyaya Duyurdu.

Isıklığı Dünyaya Duyurdu. Işıklık, Sırbistan'da düzenlenen Free NetWorld International Film Festivali'ne seçildi. Giresun'dan çal...

Şadı Kilisesi Korumaya Alınsın

Şadı Kilisesi Korumaya Alınsın Çanakçı İlçesi Bakımlı Köyü Şadı Mahallesinde bulunan tarihi Şadı Kilisesi koruma altına alınmayı bekliyor.
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi