ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Şahin Yılancı ile çok özel...

Şahin Yılancı ile çok özel...

Tarih 21 Mayıs 2011, 12:26 Editör Site Admin

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı ile Vedat Yavuz özel bir söyleşi yaptı... İşte o söyleşi...

Şahin Yılancı'yı tanıyabilir miyiz?

1971 yılında Şebinkarahisar doğumluyum . İlk ve orta okulu Avutmuş Mahallesinde, Lise öğrenimini Şebinkarahisar'da tamamladım. 1988 Yılında ticaret hayatına atılarak Aile şirketimi kurdum..
2002 yılında aktif siyasete atılarak; AK Parti İlçe Başkanlığı görevine getirildim..
2008 Aralık ayında İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek; doğup büyüdüğüm ve hayatımı kazandığım bu şehrin Belediye Başkanlığına AK Parti'den aday oldum.
Halkımızın teveccühleri; Cenab-ı Allah'ın izni ile bu kutsal görevi üstlenerek, 02 Nisan 2009 tarihinde göreve başladım. 

Girişimcilikten belediye başkanlığına, belediye başkanlığına aday gösterilmeniz nasıl oldu? Antalabilir misiniz?

Az öncede bahsettiğim gibi ,girişimcilik ile Belediye Başkanlığım dönemlerim arasında 7 yıllık bir ilçe Başkanlığı tecrübem oldu.Bu sürecin sonucunda teşkilatım tarafından teklif edilen bu onurlu görevi kabul ederek ilçeme Belediye Başkanı olarak hizmet etmeyi uygun gördüm ve aday oldum.

Yerel seçimlerin yapıldığı tarihten bu yana bakıldığında belediye başkanlığı koltuğuna oturmuş Şahin Yılancı olarak seçim meydanlarında verdiğiniz sözlerin ne kadarını tutabildiniz?

Seçimlerden bugüne kadar yaklaşık 25 ay geçti. Bu Belediyecilikte çok kısa sayılabilecek bir süre. Kısa, orta uzun vadeli projelerimiz var. Bizim 29 Nisan da ortaya koyduğumuz rutin belediye hizmetlerinin yanı sıra Vizyon projelerdi, halkımız bunlar için bizlere destek verdi. Yol ,su,kanalizasyon,temizlik hizmetleri gibi bir çok rutin hizmetlerimiz devam ediyor. Otogarımızı tamamladık, mesire ve sosyal tesislerimizi açtık, kapalı hayvan pazarı ve balık pazarını ilçemize kazandırdık, 10 mahallemize yeni çoçuk parkları ve buna benzer birçok hizmeti ilçemize kazandırdık.
Bunların yanı sıra ilçemizin çehresini değiştirecek, ilçe meydanına son derece modern bir alışveriş ve kültür merkezi projemiz, toki okulunun altında mülkiyet paylaşımı sistemi ile 31 villadan oluşan lüx bir site projemiz, yine hastanemiz yeni binasına taşındıktan sonra çalışmalarına başlayacağımız Şebinkarahisar Meydanı projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz. Seçimlerde ne söz verdiysek çok daha fazlasını ilçemize kazandıracağız.

Sayın başkanım hem eski bakanımız Binali Yıldırım hemde bölge vekillerimiz eğribel tünelinin açılacağı sözünü verdi. Aradan onca sene geçmesine rağmen Eğribel tünelinin açılmasını bırak daha proje aşamasında, etüp çalışmaları yapılıyor açıklamalarını duyuyoruz. Başkanım nedir bu eğribelin iç yüzü?

Ulaştırma Bakanımız ilçemize bildiğiniz gibi 29 Nisan seçimlerinde ilçemizi ziyaret etti. O tarihe kadar hiç bir şekilde devlet kayıtlarında dahi olmayan Eğribel Tünelini yapılması sözünü verdi. Eğribeli yapılması düşünülen tünel yaklaşık 5700 mt, yani türkiyenin en uzun tünellerinde biri olacak. Geçtiğimiz kasım ayında bakanımızın talimatı ile Trabzon Bölge Müdürlüğü tarafından kasım ayında etüt ihalesi 28 mart ta ise proje ihalesi gerçekleşti. Projeyi alan firmanın yaklaşık 1 yıl süresi var sonrasında tünelim yapım ihalesi gerçekleşecek. Teknik süreç işliyor. Biz diğer taraftan sonraki aşamaları ile ilgili Devlet Planlama Teşkilatımız ve Ulaştırma Bakanımızla sürekli görüşmelerimiz devam ediyor. Sonuç olarak Eğribel Tüneli artık dönüşü olmayan bir yola girdi yalnız biraz zamana ihtiyacımız olacak. 

Sayın başkanım ilçemizin nüfusu 36.000 den 11.000 e düştü. ve Şebinkarahisar hakkı olan illiğin iadesi için senelerdir mücadele veren cefalı bir ilçe. Hakkımız olan illiği geri verilmesini istiyoruz ama diğer taraftan her geçen gün göç veren bir ilçeyiz. İl olmak istiyorsunuz da hangi nüfusla sorusu karşısında istemesekte sus pus oluyoruz. Başkanım bu durumu nasıl izah etmek istersiniz?

Maalesef göç tüm anadolunun olduğu gibi ilçemizinde en büyük problerinden biri. Belediye olarak istihdam yaratacak bütün projelere sonuna kadar destek vermeye hazırız. Ayakkabı fabrikamıza arsa ve bina tahsisi yapılması anlamında çok ciddi katkılarımız oldu bundan sonrada bizden destek isteyen müteşebbislerin her zaman yanında olacağız. Vilayetlik sizinde söylediğiniz gibi bizim hakkımız. Biz nüfüs veya başka bir kriterle bu talebimizi dile getirmiyoruz İade edilmeyen bir hakkımız olduğunu ve bunun iadesinin gerektiğini söylüyoruz.


Başkanım 78 yıldır il olma mücadelesi veriyoruz arkamıza dönüp baktığımızda 78 yılda değişen hiçbir şey olmamış. Seçim öncesi hep içi boş vaadler verilerek ilçemiz adına onca yıllar heba edilmiş. Şebinkarahisar daha kaç senesini söz verilipte tutulmayan sözlerin tutulması için bekleyecek?

Bu konuda çok haklısınız. Yıllarca bu meydanlarda bize horon oynatıp kaleden top attırdılar. En hassas olduğumuz vilayetlik konusunu, siyasi çıkarları uğruna istismar ettiler. Ben adaylık sürecimde ve Belediye Başkanlığı dönemimde bu konuyu hiç bir şekilde siyasi malzeme olarak kullanmadım, bu vaatle hemşerilerimden oy istemedim. Bununla birlikte bölge milletvekillerimizle birlikte Hükümetimizin gündemine, ilçelerin İl yapılmasına yönelik bir çalışma geldiğinde, Şebinkarahisar'ın mutlaka bu Çalışma da mutlaka yer alacağını söyledik.

Bir iş adamı hemşehrimiz size geldi ve “ben ilçeye yatırım amaçlı bir fabrika açmak istiyorum.” dedi. Belediye olarak bu iş adamı hemşehrimize ne gibi kolaylıklar sağlayacaksınız?

Belediye imkanlarının elverdiği ölçüde destek oluruz. Bunun yanı sıra eğer yaptığı iş dalı bölgemize hitap ediyor ise Milletvekillerimiz aracılığı ile yatırım teşvikleri, arsa tahsisi gibi bürokratik konularda Ankaradan her türlü desteği sağlamaya söz veriyoruz. 

Sayın başkanım şahsen ben Şebinkarahisarın en öncelikli halledilmesi gereken sorunun yatırım olduğunu düşünüyorum. İlçemizde sanayi alanında kayda değer gelişmeler olsa o zaman illiğimizin iadesi başta olmak üzere daha birçok sorunun çözümü sağlanırdı. Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir?

İlçemizin coğrafi konumu itibari ile, maalesef sanayi alanında yatırım yapmak son derece zor. Ham maddeye uzaksınız, pazara uzaksınız. Dışardan getirip imal edeceksiniz sonra tekrar dışarıya götürüp satacaksınız. Bu da ister istemez üretim maliyetlerini yükselmesine, rekabet gücünün azalmasına sebep oluyor. Alternatif olarak Şebinkarahisar'ın bugüne kadar kullanılmamış bir turizm ekonomisi potansiyeli var bue değerlendirilebilir. Örnekleri ortada Beypazarı, hemen yanıbaşımızda Amasya Turizm sayesinde çok ciddi bir ekonomi oluşturabilmişler. Kadınlar yaptığı fırın kurusu,hediyelik eşya satarken, gençler cafe, resteurant işletmecilikleri yapıyor. Bunu yapabilmemiz için önce yöre insanının Turizm yoluyla para kazanabileceğini halkımıza anlatıp göstermemiz gerekiyor. 


Giresun Üniversitesi büyüdükçe Şebinkarahisar Meslek Yüksek okulu küçülüyor mu? Malum birkaç bölümün kapandığını Şebinkarahisarlılar yardımlaşma derneğinin olağan kurulu seçiminde öğrenmiştik. Yüksek okulumuz hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Sizlerinde bildiği gibi Hükümetimiz tarafından her ile bir Üniversitesi kuruldu. Tabi öğrenci ve veliler maddi koşulları da gözeterek kendi il veya ilçelerinde öğrenim görmek istiyorlar.S ayı olarak bir azalma sözkonusu değil. Diğer Meslek yüksek okullarına kıyaslandığında bizdeki düşüş yok denecek kadar az. 2 gece bölümünde bir azalma sözkonusu, bu açığıda 4 yıllık Uygulamalı Bilimlerde açılan 4 Bölüm ile kapattık. 


Hükümet sağlık alanında çok önemli iyileştirmeler yaptı. İlçemizde de sağlık alanında birtakım gelişmeler olduğunu biliyoruz. Mesela yeni hastane binasının yapımı gibi. Öte yandan mevcut hastanemizde yatak sayısında düşme ve bazı bölümlerin (kulak burun boğaz, nüroloji,kardiyoji) kapanması söz konusu oldu mu?

Türkiyenin her yerinde olduğu gibi ilçemizde de sağlık konusunda çok ciddi atımlar atıldı. 75 yataklı hastanemizin inşatı hızlı bir şekilde devam ediyor , en geç kasım ayında bitirilerek halkımızın hizmetine sokacağız.Y ine uzman sayımız önceki dönemlerin çok üzerinde bi rakam 14 uzman ile hizmet veriyoruz. İnşallah yeni hastanemiz faaliyete geçince hem teknolojik altyapısı hemde farklı branşlara atanacak uzman doktarlar sayesinde, inşallah sağlık konusunda hiç bir sorunumuz kalmayacak. 


Mahallelerimizin sokaklarına döşenen parkelerin bakımı yapılıyor mu? Ayrıca önceki dönemlerde merkezi dahil olmak üzere sokaklar yıkanıyordu. Böyle bir çalışma devam ediyor mu?

Geçtiğimiz yıl 30.000 m2 parke,3500 mt bordür çalışması yaptık. Bu yıl 25.000m2 parke 3.000 mt bordür çalışması yapmayı hedefliyoruz. Sanayi sitesinin tamamını parke yapıyoruz, çalışmalarda sona yaklaştık. MYO,Adliye ,Halk Eğitim ve birçok okulun çevre düzenlemesi ve parke çalışmlarını tamamladık. 

İlçe muhalefet parti yöneticileri Teşviklerin yerli yerince kullanılmadığını ve Ziraat Bankası tarafından düşük faizli tarımsal kredilerinin şartları köylerde yaşayan Tarım ve hayvancılıkla uğraşan halkımızın yerine getiremeyeceği dile getiriyor. Bu konuda neler söylemek istersiniz?

Bu Konu hakkında Ak parti ilçe başkanlığı tarafından bir kaç kez açıklama yapıldı. Birileri halkımızın aklında şüphe ve soru işareti oluşturmaya çalışmakta. Bankaların özerk yapıları var, bankanın istediği kriterler var. bu kriterleri yerine getiren her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu kredilerden yararlanma hakına sahiptir.. 

CHP ilçe başkanı yaptğı basın açıklamısında “Üniversite kavşağından Alucra yol ayrımına çift şerit yol yapımına 2009 Yerel seçimler öncesinde başlanıldı. Güzergâh üzerinde Dağ, Tepe, Kaya Kütlesi, Tünel vb? gibi zorluk çıkaracak hiçbir engel bulunmamasına rağmen 2 Yıldır bu yol yapılamadı. Tamzara istikametinde istinat duvarı ve yol çöktü. Üniversite istikametinde istinat duvarları hasar gördü.” diyor. Tüm bu konular hakkında neler söyleceksiniz?

Sizlerinde söylediği gibi 8,5 km şehir geçişi ihalesi yapıldı, firma çalışmalarına 2009 sonlarında başladı. Bizim ihale edilen mevcut güzergahın dışına çıkacak, proje değişiklikleri taleplerimiz oldu. Bunlardan birkaçı tamzara yolunda bir güzergah değişikliği, üniversiteye kadar olan bölümde yaya kaldırımı ve yolun aydınlatılmasıydı. Yolun daha sağlıklı olması olması için bu değişikliklerin yapılması gerekiyodu. Artık proje son şeklini aldı inşallah 2-3 ay içerisinde yolumuz tamamlanacak. 

Turizm alanında ilçemizin tanıtımı özellikle Şebinkarahisar tarihi evleri için bir çalışmanız oldu. Bu çalışma hakkında bilgi verebilir misiniz?


Evet özellikle Eski Giresun Valimiz Mustafa Yaman bu projeye destek vermişti. Kızılca mahallesinde bir kaç ev ve evlerin bulunduğu sokağı kapsayan Sokak iyileştirme projemiz vardı. Ne yazıkki evlerin sahiplerinden gerekli desteği alamadık. Turizmle ekonomi sağlayan ilçelere baktığınız zaman, ev sahiplerinin Belediyeden veya Kaymakamlıklardan restorasyon konusunda destek istediklerini görüyoruz ama maalesef biraz öncede bahsettiğim gibi ilçe halkının öncelikle Turizm ile para kazanacağının anlatılması, gösterilmesi gerekiyor. 

İki yeni ilçenin il olacağı dündeme geldiğinde siz başbakana atfen Şebinkarahisarın il olması gerektiğini dile getiren bir mektup yazdınız. Başkanım mektup yazmak yerine AK Parti belediye başkanı olarak sayın başbakanla bu konuyu birebir konuşsaydınız daha iyi olmaz mıydı?
Bu süreci sivil toplum örgütlerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz ile ortak yürüttük. Bu süreç içerisinde Ak Parti ilçe başkanı ile Ankara ziyaretlerimiz oldu. Ankarada bölge milletvekilleri ile İçişleri ve Ulaştırma Bakanları ile görüştük.Hükümetimizin gündeminde İlçelerin il olmasın yönelik bir çalışma olmadığı yazılanların asılsız bir gazete haberinden ibaret olduğunu, Başbakanımızın Bu konu ile ilgili randevu vermediği bilgisene ulaştık. Ankara dönüşü yine sivil toplum örgütlerimiz ile biraraya gelerek Başbakanımıza bir mektup yazarak hem talebimizi bir kez iletmeyi hemde yazılı ve görsel basında bu konunun bir kez daha gündeme taşınmasını sağladık. İnşallah seçimlerden sonra Başbakanımızdan bir randevu talebimiz olacak hem vilayetlik konusunu hemde diğer sorunlarımızı başbakanımıza aktaracağız. 

Ak parti ilçe yönetimi ve Ak partiye mensup belediye başkanı olarak ister Ankara'ya ister bölge vekillerimize olsun ilçemizin mevcut sorunlarını dile getirme konusunda çekinceleriniz oluyor mu?

Kesinlikle ne benim nede, İlçe Başkanının böyle bir sorunu yok, olamazda. Sonuçta onlar bu iş için Ankaradalar, bizlerden talepler gidecek vekillerimiz orda takibini yapacaklar. Bölge Milletvekillerimiz, Hemşehri milletvekillerimiz sayesinde Ankarada her bakana, her genel müdüre çok rahatlıkla ulaşabiliyoruz. 


Şebinkarahisarlılar yardımlaşma derneği bünyesinde Şebinkarahisar gençlik komitesi kuruldu. Bu gençlik komitesinin Şebinkarahisar ve Şebinkarahisar gençliği için güzel projeleri var. Bu güzel projelerinden bir tanesi de Şebinkarahisar gençlik komitesinin şebinkarahisar otogar çevresinde bir gençlik parkı kurma isteği. Gençlerimizin ilçemize gençlik parkı kurma düşüncesini hakkında neler söylemek istersiniz? ve belediye olarak bu konuda gençlerimize yardımcı olacak mısınız?

Gurbetteki gençlerimize komitelerinin hayırlı olmasını dileyerek, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Yalnız otogar yanındaki park ve rekreasyon alanının yapımı için Doka ve Avrupa Biriği nezlinde müracatlarımız var projeler sunduk . Ama alternatif park alanlarımız var, uygulama aşamasında her türlü desteği sağlayacağımızın sözünü şimdiden veriyoruz. 

Başkanım mezbaha, terminal, hayvan pazarı ve TOKİ konutları hakkında açıklamalarda bulunabilir misin? TOKİ ile belediye arasında konutlar ile ilgili bir sıkıntı var mı? Şebinkarahisarlı daha sağlıklı daha modern mezbahasına kavuştu mu?

Terminalimizi tamamlayarak halkımızn kullanımına sunduk. Hem otogar esnafımız hem de yolcularımız karda yağmurda ıslanmadan yolculuklarına başladı. Kapalı hayvan pazarı inşaatımız tamamlanarak Pazar kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Bildiğiniz gibi yeni Mezbahanemiz eski Belediye Başkanı tarafından açılış yapılmıştı, maaesef bir mezbanenin en önemli sorunu kanalizasyonu düşünülmeden yapılmış bir proje. Kanalizasyon ile ilgili ciddi problemimiz var, Kanalizasyonu geçireğimiz güzergahta arazi sahiplerinin astronomik talepleri var. Bu şekille çözülmez ise foseptik yöntemiyle kısa sürede bu sorunu aşaarak mezbahanemizi hizmete açacağız. 

Sayın başkanım Ak Parti belediye başkanı olarak Ak Parti ilçe teşkilatının çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

8,5 yıllık Ak parti iktidarında ülkemizde yaşanan yatırım seferberliğinden ilçemizde her yönü ile istifade etmektedir. Bunda da Ak Parti İlçe Başkan ve Yönetiminin payı çok büyüktür. Hastane inşaatımız, yol projerimiz,Okul inşaatlarımız,yurt inşaatlarımız,dere ıslah ve gölet projelerimiz, hızla devam ediyor.İnşallah önümüzdeki dönemde bu projelerin sayısı ve çeşitliliği artırılarak devam edeceğine inanıyorum.Bu bağlama Ak Parti ilçe Başkanı ve İlçe yönetimine Teşekkür ediyorum. 

7 Mayısta Şebinkarahisarlılar yardımlaşma derneği ve İstanbul Şebinkarahisar vakfı tarafından organize edilen etkinlik ile ilgili neler söylemek istersiniz? Bu etkinlik Şebinkarahisar için neden bu kadar önemli?

Şebinkarahisar örgütlü dernekçilik konusunda gerçekten ülkedeki en başarılı bölgelerin başında gelmekte. Ben her şeyden önce Şebinkarahisarlılar yardımlaşma derneği ve İstanbul Şebinkarahisar vakfına böyle dev bir organizasyonu gerçekleştirdiklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Şebinkarahisarlıların, birliğini, bütünlüğünü ve gücünü tüm yurda gösterdeğimiz çok özel bir gece oldu. 


Sayın başkanım Şebinkarahisarın simgelerinden biri hiç şüphesiz Şebinkarahisar Kalesi. Belediye olarak ilçemizin simgelerinden biri olan kaleye ve diğer tarihi yerlerimize yeteri kadar önem veriliyor mu?

Bildiğiniz gibi geçen yıl Kültür Turiz Bakanımız Ertuğrul GÜNAY ilçemizi ziyaret etti. Bu ziyareti sırasında Kalemizin henüz yapılmamış restorasyon projesinin derhal yapılması talimatını verdiler ,bununla beraber meryemana manastırımızdaki restorasyon çalışmaları önümüzdeki günlerde başlıyor, Tamzara camii restorasyonumuz başladı devam ediyor,fatih camii restorasyomuz önümüzdeki günlerde başlıyor. Kısacası ilçemizde tüm Turizm değerlerine sahip çıkarak bunları ilçe turizmine kazanndıracağız. 

Şebinkarahisar sivil toplum kuruluşları ve derneklerimizle ilişkileriniz nasıl? Derneklerimizin çalışmalarını nasıl buluyorsunuz?

Biz göreve gelirken sivil toplum kuruluşlarımızla, esnafımızla, muhtarlarımızda ortak akıl yüreterek bir Belediyecilik yapacağımıza söz vermiştik: İlçemiz için önem taşıyan her konuyu esnafımızla payalaştık. Bundan sonrada payalaşmaya devam edeceğiz. Şebinkarahisarlılar yardımlaşma derneği ve İstanbul Şebinkarahisar vakfı ile sürekli istişare halindeyiz.

Sade bir vatandaşın bir derdi olduğunda o vatandaşımız Şahin Yılancıya derdini iletebilme konusuda bir zorlukla karşılaşıyor mu? (Makamınıza gelip derdini anlatma olanağı açısından)

Derdi olsun veya olmasın belediyemizin kapıları her vatandaşımıza sonuna kadar açık. Derdini dinlediklerimiz oluyor , fikirlerinden faydalandıklarımız oluyor ve biz bu ziyaretlerden çok memnun kalıyoruz. Bundan sonrada İlçenin Belediye Başkanı olarak her konuda vatandaşımızın yanında olmaya, derdine ortak olmaya devam edeceğim. 

İster yazılı ister görsen alanda faaliyet gösteren Şebinkarahisarın sesi soluğu, Şebinkarahisarlının savunucusu olan Şebinkarahisar basınını nasıl buluyorsunuz?

Medya ve muhalefet her ikiside ilçemiz için çok önemli faktörler. Her ikiside bizlerin yaptıklarının ve yapamadıklarının tespitini yapmakla yükümlüler. Biz baştan da söyledik, yapıcı muhalefete her zaman varız ,eleştiriye her zaman açığız. Ama yaptıklarımızında halka anlatılması ve takdir edilmesi koşulu ile. Siz her yapılan işe yanlış, taraflı, olumsuz bakarsanız bu muhalafet değil düpedüz artniyettir. Bu Bağlamda sizler aracılığı ile , ilçemiz için yerel basının çok önemli olduğunu, halkımızı doğru bilgilendirmeleri konusunda tavsiyelerde bulunmak istiyorum. 


Son olarak genel seçimlerinde ilçemizden nasıl bir sonuç bekliyorsunuz ?

Şebinkarahisar seçmeni gerçekten çok bilinçli bir seçmen. Attığı oyun nelere etki edeceğini, neleri değiştirebileceğini son derece İyi gözlemleyen bir seçmen kitlesine sahibiz. Bugüne kadar ilçemiz sağduyusunu kullanarak en doğru tercihleri yapmıştır. 12 Haziran da da en doğru tercihi yapacaktır. Teşekkür ediyorum.
 
Mülakat : Vedat Yavuz   / Şebin Haber

Bu be 8782 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şebinkarahisar

Şebinkarahisar'da Yabancı Turist Heyecanı

Şebinkarahisar'da Yabancı Turist Heyecanı Giresun Şebinkarahisar Meryem Ana manastırı restorasyonu sonrasında ilk toplu turist kafilesi 22-25 Temmuz günleri ...

Şebinkarahisar'da iş güvenliği eğitimi

Şebinkarahisar'da iş güvenliği eğitimi Şebinkarahisar Belediyesi, 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanununun 'Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği ...
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi