ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Yaşabey Kalebaşı; İki Yılımız Başarılı Geçti

Yaşabey Kalebaşı; İki Yılımız Başarılı Geçti

Tarih 26 Kasım 2011, 12:52 Editör Site Admin

Çamoluk Derneğinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında Çamoluk Haber farkı gözlendi.

4 Aralıkta yapılacak olan Çamoluk Dernek Başkanlığı seçimi yaklaştıkça adaylarında tanıtım çalışmaları artmaya başladı.
 
Geçtiğimiz Pazar günü Yenice Kültür Merkezinde,  tanıtım Yemeği düzenleyen Başkan Adayı Murat Şapaloğlu’ndan sonra, Mevcut başkan ,aynı zamanda da yeniden aday olan, Yaşabey Kalebaşı,  Çamoluk Derneğinde Köy Dernek Başkanı  ve yönetim kurullarının katıldığı yemekli toplantı düzenledi.
 
Toplantı, katılan misafirlere  ikram edilen yemekle başladı. Yenilen yemeğin ardından,Yaşabey Kalebaşı kürsüye gelerek,geçtiğimiz iki yılda yaptıklarını ve seçildiği taktirde de yapacaklarını anlattı.
 
Yaşabey Kalebaşı, görev yaptıkları iki yılda, çok şanslı olduklarını  söyleyerek “iki yılda Çamoluk’a büyük hizmetler yaptık dedi.
 
Yaşabey Kalebaşı, seçildiklerin de ilk iş olarak, yönetimdeki  arkadaşlarıyla birlikte Giresun’a giderek girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Üzerinde en çok durdukları konunun da Çamoluk’a bir üniversite açılması gerektiğini ve  bunu MilletVekili Nurettin Canikli’ye açtıklarını,Caniklinin de kendilerine”Devlet, üniversite için bina yapmaz  bunu Çamoluk’lunun yapması lazım” dediğini söyleyen Kalebaşı,üniversitenin yapılabilmesi adına kendisinin bu sorumluluğu üstüne aldığını ve bina maliyetini karşılayacağına dair Milletvekiline söz verdiğini söyledi.

Bu sözü bina maliyetini hesaplamadan verdiğini ve gücünün yettiği yere kadar  yaptıracağını, yetmediğinde de hemşerilerinden yardım alarak tamamlayacağını söyledi.

Kalebaşı, zamanın Giresun Üniversitesi Rektörünün kendilerine “Çamoluk çıkmaz sokak oraya öğrenci de, öğretim görevlisi de gelmez”dediğini söyledi.
Gelinen aşamada Çamoluklu İTO meclis üyelerinin gayretleriyle okul yapım işini İstanbul Ticaret Odasının üstlendiğini,yapılacak olan yatırımında 5.000.000 TL ile 6.000.000 TL aralığında olduğunu söyledi.
Defalarca üniversite için Giresun Üniversitesine gittiklerini ve  dönemin rektörünün kendilerini oyaladığını  söyledi.
Yaşabey Kalebaşı,Çamoluk’a içinde otel de  bulunan ve suit odaların olduğu bir kültür merkezi yaptıklarını,bunun yanında her yıl  Bal Festivali tribünleri  için 15.000 TL  ile  20.000 TL para harcadıklarını söyleyerek, bu konunun da yaptıkları girişimler sonucunda, Üsküdar Belediyesi tarafından yaptırılacak kalıcı tribün ile çözüme kavuşacağını söyledi.
 
Yaşabey Kalebaşı  en önemli projelerinin burs olduğunu ve bu konunun da çeşitli ortamlarda farklı algılandığını söyleyerek, burs konusunda ki kriterlerinin,
Bursiyerin verilecek olan bursa gerçekten ihtiyacının olması,
4 yıllık bir üniversite olması,
A sınıfı yönetici yetiştiren bir okul olması olarak sıraladı.
Fındıklı köyünden bir öğrencinin Dışişlerini kazandığını söyleyen Kalebaşı, belki bundan on sene sonra  Çamoluklu bir büyükelçi ile karşılaşacaksınız Paris'e  gittiğinizde  dedi.
 
Eğitime Destek gecesi yaptıklarını ancak bu konuda başarılı olamadıklarını söyleyen Kalebaşı, maddi olarak belki  bir katkının  olduğunu, ama halkın  katılımı konusunda ise bekledikleri bir sonucu alamadıklarını söyledi.
 
Kalebaşı Çamoluk Deneğinin Giresun genelinde bir marka değeri olduğunu  bunu da Pakistan’da yaşanan doğal felakette gösterdiklerini söyledi. Pakistan’da Çamoluk evleri olduğunu  söyleyen Yaşabey Kalebaşı  yardım yapmak isteyen işadamlarımızın yönlendirilmesiyle  Pakistan’da ki mazlumlara yardım edildiğini söyledi.
 
Çamoluk’a Şehir Projesi  çizdirmek istediklerini söyleyen Kalebaşı  kongrenin Üsküdar Kültür Merkezinde yapılması ile ilgili olarak ta, kongrenin 12. ayda yapılması gerektiğini ama bu konu ile ilgili salon  ve dernek yöneticilerinin daha deneyimli olması hasebiyle  zamanında önlem almadıklarını,  bu nedenle  salon yönetimi tarafından, Aralık ayının hafta sonlarına programlar alındığından kongrenin Üsküdar Kültür Merkezinde yapıldığını söyledi.
Yapılanın bilmeyerek te olsa kongreye katılacak olanlara bir iyilik olduğunu, Üsküdar Kültür Merkezinin imkanlarının Çamoluk Kültür Merkezinden daha fazla olduğunu söyledi.
Çamoluk Haber - Giresun Medya Platformu

Bu be 5932 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Çamoluk

Çamoluk'ta Muhtarlar Toplantısı

Çamoluk'ta Muhtarlar Toplantısı Çamoluk'ta Kaymakam Kemal KARAHAN'ın başkanlığında, Belediye Başkanı Savaş AKARÇEŞME, il genel meclis üyele...

Çamoluk'ta hedef tüm çöpler.

Çamoluk'ta hedef tüm çöpler. Çamoluk Belediyesi, 2015 yılında tüm mahalle ve köylerin çöplerini toplayacak
 

Zamları Savunan Vatandaşlar Haline Geldik!11 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi