ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

GİSİYAD ilk genel kurulunu yaptı.

GİSİYAD ilk genel kurulunu yaptı.

Tarih 28 Şubat 2013, 11:14 Editör Site Admin

Giresunlu Sanayici, İşadamları, Yönetici ve Serbest Meslek Mensupları Derneği ilk genel kurulunu yaptı.

Geçtiğimiz ay Bursa’da Hasan Topkara’nın kurucu başkanlığından kurulan GİSİYAD ilk genel kurulunu Pazar günü gerçekleştirdi.

Güven tazelemek için gerçekleştirilen genel kurula katılanların heyecanı gözlerinde belli olurken yeni oluşturulan yönetim kurulu Hasan Topkara başkanlığında Nurettin Oral, V.Murat Okkaoğlu, D.Şansal Hereklioğlu, Oktay Kahveci, Ertuğrul Toker, A.Oral Kılıç, İsmet Şişman, Turan Kargın, Mehmet Akgün, Nihal Emiroğlu, Abdulllah Bayram, Durmuş Uslu ve Atilla Akgün’den oluştu. Bunun yanında derneğin Denetleme kurulu ise Kemal Korkmaz, Kamil Koç, Naci Özbay, Mustafa Demiral, Köksal Yıldırım ve A.Necati Vural’dan oluştu.  

Genel kurul esnasında açıklamada bulunan Giresunlu Sanayici, İşadamları, Yönetici ve Serbest Meslek Mensupları Derneği yönetim kurulu başkanı Hasan Topkara ‘’  15-16 yıldır Giresunluların bir araya gelmesi için çeşitli mevkilerde büyük emekler verdik, umarım bu emeklerimizin meyvelerini Giresunlu hemşerilerimiz almışlardır. Ancak görünen tabloda ne yazik ki Bursa’da hak ettiğimiz payı tam olarak almış değiliz. Bu büyük açığı inşallah hep beraber kapatıp, bundan böyle artık Bursa ve Gemlik’deki hemşerilerimiz Bursa’nın gelişmişliğinden üzerine düşen payı alacaktır’’ dedi.

Proje Üretip, Yeni Pencereler Açan Dernek Olacağız

Ekonomik anlamda güçlenmek için yeni projeler üretip bunları üyeleri ile paylaşacaklarını dile getiren Topkara ‘’ 15 günde bir Ticaret Sanayi Odalarının ekonomik güç birliği toplantıları oluyor. Bizler buraları takip edip almış olduğumuz notlar sizler ile paylaşacağız. KOSGEB’in girişimciler için hazırlamış olduğu hibe destekli kredileri araştırıp üyelerimizin bilgisine sunup, yapmış oldukları ticaretde onlara katkı sağlayacağız. Başarıyı Allah izin verirse hep beraber yakalayacağız’’ açıklamasında bulundu. 

Danışma Kurulu Her Zaman Desteğe Hazırız

Yönetim kurulunun yanında birde danışma kurulu oluşturulurken bu isimler; Enver Kuş, M.Murat Toker, Yücel Can, Kemal Akgün, Orhan Kuş, Abdurrahman Tığ, İsmail Toraman, H.Mehmet Karaca, Cengiz Ay, Muzaffer Medik, Baykal Hereklioğlu, Kemal Aslan, Alpaslan Öztürk, Cemil Karataş, Servet Uyar, İsmail Duran, Mustafa Çır ve Sedat Kesmer’den oluştu.

Kongrede söz alan diğer bir isim olan Av.Murat Toker yapmış olduğu açıklamaları örnekler ile detaylandırırken bize ihtiyaç olduğunda, bizden bilgi istenildiğinde her zaman bu dernek için da

nde büyük emekler ver, birşeyler katabilirsek, yönetim kuruluna seçilecek sizi mahcup etmeyecekler. TSO ları n kobiler ile ilgili topoplantılarına katılıp sizler ile payalaşacağız..KOSGEEP ile görüşüp onlara destek sağlayacağız..2-3 ay sonra Bursa Büyük şehirlerde göçlerden dolayı bir zenginlik oluşuyor.Bizimde Giresunluların memlektlerinden göçüp büyük şehirlerinde olmaaından daloyı bu payadan hak alması gerekiyor.Bununda yolu Giresunlu iş adamlarıın bir araya gelemsi birinin söylediği bir laf birinin ufkunu aşar. Bizim orda gayremineuller düşütüğü ve burada yükseldiği için bizlerde bundan payımız var.

En değerli şey bilgi..Her siyasi partiden bir politika yapan hemşerimiz var. Şehrin nereye gelişecesğini onlar biliyor.. temcilmiz var. Bilenler 1/ 100 kaznaıyoır. bilmeyenler bizim gibi biraz cile topluyorlar.

Giresun’un yeteki kadar derneği var.Bana göre olmayan şey bu şehrin zenginliğinden faydalanabilirmmeiz için bu neslin ve bizden sonraki neslin bir birimizi bir ufuk açması..

Giresunlualruı kaçırdığı önemli bir fırsatlardan biri fındık... Fınd Tc bütesnin em önemli kalemiydi.Tc sanayileşene kadar o zamanki fındıklarımız Türkiyenin yarısını satın alırdı.Ama ne yazikki o zmanlarda dedelerimiz o paraya ist ankarada farklı yerlerde yemişler…Ne yazikki cahil insanlar.

O zmanlarda yol gösteren halk önderleri siyasilerimiz o inşalara kardeşim o paranın tamam yarınısı sağda solda ye de git geri kalanı ilede byükşehirde gayrimenkul al deseydi en zenginleri giresunluılar olurdu.

Yurt sışına gidem hemşerimiz köyerine 4 kat binalar yaptı. Onlara yol gösteren olmadı onlara kadenizden yer almadı dediler..

Şimdi Giresunluların halk önderleri siyaset yapan ticarte ile uğraşan hemşerilerimzidir.Bzleden olnalrdan birisiyiz bir halkımıza öndelik yapıp onları doğru yerlere yönelendirmek gerekir..

Bu toplantılara ailecek katılımam.Başarılı olmuş iş güç sahibi olmuş hemşerilermiz yaşam hayatnı bizlere anlatsın.
Biribirimize tecrübelerimizi akarmak lazım..
Derneğin asli görevibursada para nasıl kazanılır.Biz bursaya geldiğimiz için zengin şehir oldu.Bizlde bundan pay almamız lazım..

Hafta 3 gün gemliğe gidiyordum. Murat bey sen neden karıştıyon dedi.Gürciler ile rahat rahat yaşıyrz.Bizi rahat bırak demiş .53 de buraya yerleştik.. Bizde efnaf ile iç içe olduğumzdan dolayı şehrin neresinde iyi para kazanılır çok iyi bilnelerdenizm. Gemlikde sahiil boyu para bazan bütün balık lokaltaları gürcülere ait.. Bizimkilerde o döende o dereye eşşek girmiyordu.Oaya herkes keçi dernin içne keçiyle girmişsin şu deniz kenalraına bir talip olunda bakın nasıl kavga edeceksiniz demiş..

Bursa ve Gemlikden olsun dedim.Gemlik bize yetmez…
Gemlik ile bütünleşmek lazım yoksa onlar büyük bursayı göremeyecekler.Gemlik size yetmez..

İkinci neslin bir araya gelemsi lazım

Bursada çeşitli STklarda yer aldık.bu yeni sistemde biraz problem çözmekten ziyade..Ticarei , Siyasi hayatta birlikteliği sağlamk için yola çıkıyoruz.

Danışma kurulu Zorla Üye Yapmıyoruz.

Genel kuruldan sonra aktfi olrak çalışacak, iş yoğunla olanlar, Giresunluların öönderlerinden olan biz onların ayağına giderek, giriş aidatı 100 tl, aidat 40 tl kesin kararlıyız.2-3 ay üst üste ücretini ödemeyenleri fesh edeceğiz. Belirli uyarılar sonucunda.

Haber: Erdal Avcı

Bu be 3689 defa okunmuştur.

   
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Alucra

Alucra Vakfında Süleymanoğlu Dönemi

Alucra Vakfında Süleymanoğlu Dönemi Alucra Vakfında seçim heyecanı İstanbul Kasımpaşa Lemar Toplantı salonunda gerçekleşti.

Esenyurt'ta Giresun Rüzgarı

Esenyurt'ta Giresun Rüzgarı İstanbul Esenyurt Giresunlular Derneği, Giresun Kültür Evi açılışını yapıyor...
 

Ev sahibinin hiç mi suçu yok?20 Nisan 2019

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi