Yeşilgiresun Belediyespor Bu Kez Şampiyonluğu Kaçırmak İstemiyor


Açıklama: Türkiye Basketbol 2.liginde zirve mücadelesi vermeye hazırlanan ve son 2 sezondur kapısından döndüğü Beko basketbol ligine bu sezon yükselmek isteyen Yeşilgiresun Belediyespor'da toplu imza töreni yapıldı.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 21 Ağustos 2014
Geçerli Tarih: 26 Ocak 2021, 09:14
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=1021


İmza törenine Giresun Belediye Başkanı ve Yeşilgiresun Belediyespor Kulüp Başkanı Kerim Aksu, Başkan Yardımcısı Fatih Yamak, Yöneticiler Fatih Damcı, Şükrü Kocuk, Sertaç Güneş, Serhan Damcı ,Antrenör Altar Tunçkol ve basketbolcular katıldı.

Başkan Kerim Aksu “ Yeni sezon öncesi birlikteyiz. Bu sezonun farklı olacağına inanıyorum. İki sezondur finallerde kaybediyoruz. İki kez olmadı, üçüncüde olacak diyorum. Giresun Türk Basketbol camiasına ismini duyurdu. Beko Basket Liginde olmak istiyoruz.Bundan önce bizimle olan sporcu ve teknik kadrolarda görev yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Gittikleri takımlarda başarılar diliyorum. Spor sadece oyundan ibaret değil. Karakter çok önemli.Oyuncularımızın hepsine bu anlamda güveniyorum.Yeni sezonda adımızdan daha fazla söz ettirmek istiyoruz.Giresun Bu sezon yine Türkiye Basketbol 2. Liginin en büyük şampiyonluk adayıdır. Bu defa finalde kazanmak istiyoruz. Şimdiden yöneticilere, idari kadroya ve forma giyecek sporcu arkadaşlara başarılar dilerim. " şeklinde konuştu.

Önümüzdeki sezonda Antrenör olarak görev yapacak olan Altar Tunçkol, daha önce taktirle seyrettiği Yeşilgiresun Belediyespor'a çalıştırıcı olarak gelmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Türkiye Basketbol 1.ligini hak eden bir takıma geldiğini kaydeden Tunçkol “ Yeni bir ekip kurduk.Hedefimiz kesinlikle Beko basketbol ligi.Halkın ve yönetimin bize karşı sonuna kadar destek olacağını gördüm.Bu çok önemli. Başarılı olacağımıza ve beklenen şampiyonluğu Giresun’a getireceğimize hem ben hem de oyuncularım yürekten inanıyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından imza töreni yapıldı ve Yeşilgiresun Belediyespor’a yeni katılan oyuncular ve teknik ekip, kendilerini Yeşil-beyazlı renklere bağlayan imzayı attılar.