Yavuzkemal Beldesindeki Kursiyerler Sertifikalarını Aldı


Açıklama: Dereli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Süt Sığır yetiştiriciliği kursu sona erdi.
Kategori: Dereli
Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2014
Geçerli Tarih: 23 Şubat 2019, 11:39
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=1099


Dereli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile imzalanan ortak protokol çerçevesinde ‘’Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi’ kapsamında Dereli ilçesi Yavuzkemal Beldesi Yuva-Hapan Mahallesinde Süt Sığırı Yetiştiriciliği kurslarını tamamlayan toplam 22 kursiyere 26 Aralık 2014 Cuma günü düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Süt Sığırı Yetiştiriciliği kursuna katılan 6 erkek ve 16 bayan kursiyer  80 saatlik Süt Sığırı Yetiştiriciliği sertifikası almaya hak kazandılar. .

 Sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin sertifikaları; Yavuzkemal Belediye Başkanı Abdullah ÖNAL, İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü Talip TURAN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurullah EMÜL, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Önder KILIÇ, Dereli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muzaffer AYDIN,Dereli Halk Eğitim Merkezi Müdür yardımcıları, Veteriner Hekim Niyazi AÇAR tarafından verildi.