Çatalağaç Köyü Halk Oyunları Ekibi gösterilere hazırlanıyor.


Açıklama: Çatalağaç Köyü Halk Oyunları ekibi 2014 yılında kurulan Çatalağaç Köyü Derneği bünyesinde çalışmalarına devam edecek.
Kategori: Doğankent
Eklenme Tarihi: 28 Ocak 2015
Geçerli Tarih: 26 Mayıs 2020, 20:09
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=1118


Çatalağaç Köyü Halk Oyunları ekibi 2011 yılında Giresun Federasyonu’nun Bağcılar Olimpik Spor Salonunda ilk gösterisini yapmış olup, burada gördüğü yoğun ilgiden dolayı 2011ve 2012 yıllarında feshane Giresun günlerinde ve çeşitli etkinliklerde de sahne almıştır. Ekip sahne aldığı tüm gösterilerde büyük beğeni toplamıştır.

Harşıt vadisinin yüzyıllardan bu yana oynanan  halk oyunlarını atalarından öğrenen Necati Güvendi, Nazlı Güvendi, Mustafa Bişkin, Cevriye Şahin, Erdal Güvendi, Ümmühan Kandaz ve Çatalağaç köyü sanatçısı Şerif Pir ile yola çıkan ekip , bu oyunların yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla gönüllü olarak yola çıkmıştır. Ekip yeni katılımlarla çalışmalarına devam etmektedir.

Katıldığı tüm etkinliklerde izleyenlerin ilgisini çeken ve büyük beğeni toplayan ekip Yunis Meral ve Halil yazarın ekonomik katkılarıyla Abdullah Öner Meral ve Mustafa yazarın organizasyonu ile yoluna devam etmektedir.

2015 yılında yöresel oyunlarına çeşitli gösterilerle tanıtmaya ve sevdirmeye devam edecek olup oynadıkları oyunlara klip çekmek için de çalışmalarına da bütün hızıyla devam etmektedir.