Bakan Canikli’den Ses Çıkmadı


Açıklama: Giresun gündemini uzun süredir meşgul eden Çotanak Arena Stadı ile ilgili çelişkili açıklamalar akıllarda soru işaretleri oluşmasına sebep oldu.
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 05 Şubat 2015
Geçerli Tarih: 23 Şubat 2019, 11:49
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=1124


 Gümrük ve Ticaret Bakanı ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin stat projesi ile ilgili yaptığı; “Çotanak Arena Stadı 21 bin seyirci kapasiteli olacak” açıklamasından bir süre sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada 10 bin seyirci kapasitesi bilgisinin paylaşılmasının ardından Bakan Canikli sessizliğini koruyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, 3 dönemdir AKP Giresun Milletvekili olarak görev yaptığı süreçte sık sık Çotanak Arena Stadı ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. 2014 yılında ise peş peşe gelen güzel haberlerin ardından Giresunlular stat inşaatının ne zaman başlayacağı konusunda beklenti içine girdiler.

Giresun Milletvekili Canikli’nin stat projesi ile ilgili yaptığı 21 bin seyirci kapasitesi ise Giresun kamuoyundan olumlu tepkiler almıştı. Bu açıklamadan yaklaşık 4 ay sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklama şaşkınlık yarattı. Şaşkınlığın sebebi ise bir Bakan; “21 bin seyirci kapasiteli stat yapılacak” diye açıklama yaparken, diğer bir Bakan ise; “10 bin seyirci kapasiteli stat yapılacak” açıklamasıydı. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yapmış olduğu bu açıklama, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli’nin açıklamasını yalanlar nitelikte olduğu yorumları yapılmış; “Ya internet sitesine yanlış bir rakam bilgisi girildi, ya da Bakan Canikli yanlış bir rakam bilgisini Giresunlularla paylaştı” şeklinde eleştiriler oluşmuştu.

Bu son yaşanan gelişmelerden sonra Bakan Canikli’nin henüz suskunluğunu bozmaması dikkat çekerken; bu suskunluğun Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın açıklamasını doğrulama anlamına geldiği yorumları yapılıyor.

Haber: Hakan Uğurlu – Giresun Medya Platformu