9. Giresun Günleri Start Aldı...


Açıklama: Feshane'deki 9. Giresun Günleri'ne katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın 'Koz Helvası' dağıttı...
Kategori: Kültür
Eklenme Tarihi: 01 Mayıs 2015
Geçerli Tarih: 23 Şubat 2019, 11:44
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=1147


İstanbul Eyüp'te ilk defa Giresunluların ortaya koyduğu tanıtım günleri daha sonra Türkiye'deki diğer illerinde katılımı ile kültür şölenine döndü. Giresunlular bu sene 9. kez Giresun Günleri etkinliğini başlattılar.

1 Mayıs Cuma Günü, Cuma Namazı sonrası Eyüp Meydan'dan Feshane'ye kadar mehter eşliğinde yürüyen Giresunlular'a Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Federasyon Başkanı Hasan Turan, bir çok Giresun ilçe belediye başkanı, STK başkanları ve Eyüplüler iştirak etti.

Daha sonra etkinlik alanına geçen kortej, burada yoğun bir kalabalıkla karşılaştı. Stantları gezen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Federasyon Başkanı Hasan Turan, Eynesil standında Eynesil'in meşhur 'Koz Helvası'nı dağıttılar.

Başkan Aydın burda yaptığı konuşmada "Feshane'de Türkiye'nin diğer illeride yöresel günler düzenliyor. Onlarla da birlikte oluyoruz. Bugün Giresunlular ile birlikteyiz. Koz Helvası'nı iyi bilirim...  Kanı sulandırır... Tavsiye ederim..." Şeklinde konuştu.

Federasyon Başkanı Hasan Turan ise "Böyle etkinlikler hemşeriler olarak sosyal gücümüzü ortaya koymaktadır. Bugün Eyüp'ün belediye başkanı Giresunlu bir hemşerimizdir. Eyüp'e son derece başarılı hizmetler yapmaktadır. Kendisi ile guru duyuyoruz." Şeklinde konuştu.

Etkinlik yine 1 Mayıs Cuma günü 19.00'da resmi açılış ve protokol konuşmaları ile devam edecek...