Tirebolu Sakin Şehire Doğru


Açıklama: Tirebolu’da Sakin Şehir Başvurusu Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
Kategori: Tirebolu
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2017
Geçerli Tarih: 23 Şubat 2019, 11:40
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=1253


Sakin Şehir Tirebolu ünvanını almak için yapılan proje ve çalışmaların sonucu olarak İzmir Seferihisar’dan gelen Bilim Kurulu Heyeti, Tirebolu Belediyesi Ar-Ge Birimi tarafından gün boyunca ilçenin tanıtımı için gezdirildi.

 

Günün sonunda İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, ilçe protokol üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla bir tanıtım toplantısı düzenledi.

 

Toplantıda açılış konuşmasını Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak gerçekleştirdi. Karapıçak Sakin Şehir Unvanını ilçeye  kazandırmaktan mutluluk duyacaklarını ifade etti.

 

Seferihisar Bilim Kurulu Heyeti Başkanı Sayın Prof. Dr. Hüseyin Rıdvan Yurtseven  ise Tirebolu’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek Sakin Şehir “Cittaslow” unvanın ne anlama geldiğini kısaca katılımcılara anlattı.

İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı ise yaptığı konuşmasında Tarihiyle, Kültürüyle, Yaşantısı ve bulunduğu konum itibari ile diğer ilçelerden farklı olması sebebiyle Sakin Şehir Unvanın İlçeye  yakışacağını ve yapılan çalışmalardan gurur duyduğunu kaydetti.

 

Merkezi İtalya’da bulunun Cittaslow’dan sakin şehir ile ilgili cevap bekleniyor…