Askerlik süresi SGK'ya bedelsiz eklensin.


Açıklama: Bedelli askerlik ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Bedelli askerlikte yaş sınırı, ücreti ve Meclis'e sunulan teklif belli oldu.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 19 Temmuz 2018
Geçerli Tarih: 22 Şubat 2019, 17:52
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=1275


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde bedelli askerlik için tarih vermişti.

 

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bugün bedelli askerlik ile ilgili açıklama yaptı. Turan yaptığı açıklamada bedelli askerlik ile ilgili düzenlemenin bugün Türkiye Büyük Millet Meclis Başkanlığına sunulacağını bildirdi.

Turan, bedelli askerlik ile ilgili yaş sınırının 25, ücretin 15 bin TL olacağını açıklarken eğitim süresinin ise 25 gün olacağını açıkladı.

 

Askerlik süresi SGK'ya bedelsiz eklensin.

Askerliğini bedelli yapmayanların da bazı istekleri gündeme geliyor.  Askerliğini normal olarak yapanlar, askerlikte geçen sürenin, prim ödemkesizin emeklilik gününe eklenmesi isteniyor.

 

Bedel ödeyip askerlikten muaf olanların yanı sıra, askerlik yapanların en azından askerlikte geçen günlerinin, bedel ödemeden prim gününe eklenmesi bir hakkın teslim edilmesi anlamına geliyor.

 

MHP bu konuyu  "Askerlik süresinin prim ödemeksizin emeklilik hizmetine sayılması" şeklinde seçim beyannamesine koymuştu. Şimdi gerçekleşmesi bekleniyor.