Giresun STK Federasyonu’nda Kongre Heyecanı


Açıklama: Giresun STK Federasyonu 2018 Kasım ayı sonunda olağan kongreye gidiyor. Kongre öncesi Abdullah Akgün adaylığını açıkladı.
Kategori: Sivil Toplum
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2018
Geçerli Tarih: 27 Mayıs 2019, 04:15
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=1278


Giresun’un en etkili STK’larından olan Giresun STK Federasyonu, 2018 Kasım ayı sonunda olağan kongreye gidiyor.  Kongrede mevcut başkan Mehmet Kuğu’nun tekrar aday olması bekleniyor.

 

Giresun STK Federasyonu’nun geçmiş dönemde teşkilat başkanlığını yapan Abdullah Akgün, Eyüpsultan Yağlıdere Parkı’nda kongrede aday olduğunu açıkladı.  Akgün, geçmişte yaptıkları işlerin, hizmetlerin, federasyon başkanlığında artarak devam edeceğini ifade etti.

 

Abdullah Akgün’ün adaylık açıklamasına STK’lardan yoğun bir katılım oldu.  Programa katılanlar arasında yer alan Halil Kütük, Sıtkı Ada, Arif Dede gibi isimler Abdullah Akgün’e destek olduklarını ifade ettiler. Hatta aday olduğunu açıklayan bazı isimlerde Akgün’ün adaylık açıklamasına katıldılar.

 

Federasyon kongresinde Mehmet Kuğu ve Abdullah Akgün dışında bazı isimlerin adaylıklarını açıkladıkları ifade ediliyor ama kamuoyunda destek bulamadıkları görülüyor. Diğer isimlerin Kuğu veya Akgün lehine çekilmesi bekleniyor. Kongre de Mehmet Kuğu ve Abdullah Akgün yarışacak gibi görülüyor.

 

Giresun STK Federasyonu’nda üye dernek sayısı, delege sayısı ve delegelerin kimler olduğuna dair henüz resmi bir açıklama yapılmaması, tartışmalara neden oluyor.