Ak Parti'ye tepki için sandığa gitmiyorlar...


Açıklama: Hayvancılığı ve tarımı ithalatla çözmek isteyen ve köylüye destek olmayan AKP'nin son olarak kırsaldaki halkın kullandığı araziyi köylünün elinden almak istemesi halkı kızdırdı.
Kategori: Espiye
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2011
Geçerli Tarih: 15 Ekim 2019, 19:19
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=634


AKP'ye köylülerden tepki artıyor.
 
Yiğit Giresun Gazetesi'nin 16 Mayıs 2011 tarihli sayısında yer alan"ESPİYE YENİKÖY SANDIĞA GİTMİYOR" başlıklı haberİ büyük yankı yarattı.
Bu arada köylünün hakkını savunması gereken muhtarların 2-B Yasası için seslerini çıkarmamaları manidar karşılanırken,Espiye Yeniköy Halkı seçimi protesto etme kararı aldı.
 
İşte YİĞİT Giresun'da yer alan haber
 
"Espiye'nin Yeniköy halkı 200 yıllık topraklarının Orman Arazisi diye ellerinden alınmasıyla Ak Parti'ye tepki olarak sandığa gitmeyeceklerini açıkladılar.
 
Yiğit Giresun'a konuşan köylüler"200 yıldır bu topraklarda yaşıyoruz.Devlet yıllar sonra birden kapımızı çaldı ve bu toprakların bizlere ait olmadığını orman arazisi olduğunu söyleyerek kullanım haklarını elimizden aldılar.Şu anda köyümüzün yüzde 60'ı Devlet arazisidir.Bari kalan yüzde 40'ı da satın alsınlar bizde köyden ayrılalım.....Köyümüzde Çaygözü diye bir arazimiz vardı.Bu alan köy merası olarak kullanılır.Köylüler kış için otlarını buradan alırdı.Devlet bu meramızı da elimizden aldı.Bizler köylüler olarak ne yapalım.Bizler her seçimde AKP'ye destek olduk.Ama elimizden toprakları alarak bizleri cezalandırdılar.Bizim Ak Parti'ye verdiğimiz oyların karşılığı bu mu olmalıydı.Bizlerde köy halkı olarak gereken cevabı sandığa gitmeyerek vereceğiz"ifadesini kullandılar
 
Öte yandan Yeniköy halkı sandığa gitmezse bu Giresun siyasi tarihinde bir ilk olacak.