ŞAMPİYON GİRESUNSPOR...


Açıklama: TFF 2. Lig'de Giresunspor Şampiyon olarak 1. Lige çıktı...
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2014
Geçerli Tarih: 25 Mayıs 2020, 13:04
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=985


2. Lig'de kim şampiyon oldu, kim düştü?

Gruplarda Alınan Toplu Sonuçlar Şöyle Oldu:

Kırmızı Grup
Bandırmaspor 1-1 Ankaragücü
Alanyaspor 4-0 Körfez FK
Altayspor 5-2 İ. Güngörenspor
Bayrampaşa 2-3 Altınordu
Tepecikspor 0-2 Bugsaşspor
Ofspor 1-1 Nazilli Bld.
Bozüyükspor 0-1 Diyarbakır BŞB
İskenderun DÇ 2-1 Eyüpspor
Pazarspor 5-4 Kızılcahamamspor

Takımlar       P
1. ALTINORDU   81
2. ALANYASPOR   72
3. MKE ANKARAGÜCÜ   71
4. BANDIRMASPOR   61
5. DİYARBAKIR B.B.  60
6. TEPECİKSPOR  52
7. NAZİLLİ BELEDİYE  50
8. BUGSAŞ SPOR   47
9. KÖRFEZ FUTBOL K.   44
10. OFSPOR   43
11. PAZARSPOR  42
12. ALTAYSPOR   42
13. BAYRAMPAŞA   41
14. KIZILCAHAMAMSPOR  37
15. İSKENDERUN D.Ç.   37
16. EYÜPSPOR   36
17. İ.GÜNGÖRENSPOR 27
18. BOZÜYÜKSPOR  27

Kırmızı Grup'ta sezonu lider tamamlayan Altınordu, PTT 1. Lig'e yükseldi. Eyüpspor, Güngören, Bozüyükspor 3. Lig'e düştüler.

Beyaz Grup
Kartalspor 5-2 Çankırıspor
Giresunspor 2-1 Y.Malatyaspor
Göztepe 3-2 Turgutluspor
Aydınspor 3-1 İnegölspor
Sarıyer 3-3 Hatayspor
Gümüşhanespor 0-0 A. Selçuklu
Tarsus İdman Y. u0-0 Pendikspor
Tokatspor 0-4 Ç.Dardanelspor
Kırklarelispor 1-0 Gaziosmanpaşa

Takımlar             P
1. GİRESUNSPOR 67
2. GÖZTEPE   66
3. HATAYSPOR   63
4. Y.MALATYASPOR   58
5. KARTALSPOR   58
6. PENDİKSPOR   56
7. İNEGÖLSPOR  54
8. AYDINSPOR   46
9. TURGUTLUSPOR  43
10. GÜMÜŞHANESPOR 40
11. KIRKLARELİSPOR   38
12. TOKATSPOR 38
13. ANADOLU SELÇUKLU  36
14. SARIYER  34
15. TARSUS İDMAN Y.   33
16. DARDANELSPOR   32
17. GAZİOSMANPAŞA   28
18. ÇANKIRISPOR   25

Beyaz Grup'ta şampiyon olan Giresunspor Şampiyon oldu. Dardanel, Gaziosmanpaşa ve Çankırı 3. Lig'e düştü.

1. Lig'e çıkacak üçüncü takımın belirleneceği Play-off müsabakalarında, Beyaz Grup'ta Kartalspor ile Göztepe, Yeni Malatyaspor ile Hatayspor, Kırmızı Grup'ta ise Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile Alanyaspor ve Bandırmaspor ile MKE Ankaragücü eşleşti.