Geçmişimize Sahip Çıkıyoruz!


Açıklama: Görele Belediyesi tarafından ‘Geçmişimize Sahip Çıkıyoruz’ sloganıyla ilçede bulunan tarihi konaklarda çevre temizliği yapılmaya başlandı.
Kategori: Görele
Eklenme Tarihi: 18 Temmuz 2014
Geçerli Tarih: 16 Haziran 2021, 17:14
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=991


Görele Belediyesi temizlik ekiplerince, ilçenin Kumyalı Mahallesinde bulunan Çolakoğlu Mebus Şevketbey Malikânesi çevresinde çevre temizliği yapılmaya başlandı. Görele Belediye Başkanı Tolga Erener, çalışmaları yerinde inceleyerek, belediye olarak tarihi miraslarımızı koruyarak, tarihten kalmış konakların çevresinde düzenlemeler yapacaklarını söyledi.

Görele’nin tarihi miras olarak çok zengin bir ilçe olduğunu belirten Başkan Erener, “Bir millet geçmişini bilmezse geleceğini yönlendirmesi, geçmişine sahip çıkmayan bu ana sahip çıkması da mümkün değildir. Bu nedenle belediye olarak başlattığımız ‘Geçmişimize Sahip Çıkıyoruz’ sloganıyla ilçemizde bulunan tarihi evleri, konakları koruyarak, gerekli çevre temizliklerini yapıyoruz. Görele Belediyesi olarak tarihi konaklarımızı turizme kazandırmak için her türlü teknik desteği de vermeye hazırız” dedi

Haber: Kamil Yılmaz