Çotanak Arena'dan Ses Gelmiyor!


Açıklama: AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin, her milletvekili seçimleri öncesinde temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp Giresun gündemine getirdiği Çotanak Arena Stadyumu'ndan yine ses gelmiyor!
Kategori: Spor
Eklenme Tarihi: 25 Temmuz 2014
Geçerli Tarih: 26 Ocak 2021, 08:35
Site: GİRESUN HABER SİTESİ, giresun, haber, giresunlular
URL: http://www.giresunlular.com/haber_detay.asp?haberID=998


2011-2012 sezonunda PTT 1. Lig’den düşen, 2012-2103 sezonunda da sondan 4. olarak Spor Toto 2. Ligi’ne düşmekten 1 puan farkla kurtulan Yeşil-Beyazlı Giresunspor; maddi imkânsızlıklar içinde başladığı 2013-2014 sezonunda hem Giresun kamuoyunda, hem de spor camiasında; “Tekrar küme düşmemeye oynar” şeklinde yorumlar alarak sezona başladı. 

Sezonun başlangıcında üst üste aldığı mağlubiyetlerle otoritelerin beklediği gibi başarısız bir grafik çizen Çotanaklar, yaptığı antrenör değişikliği ile bir anda kimlik değiştirdi. Ardı ardına 3 puanları hanesine yazdıran Giresunspor, bir anda şampiyonluğun en güçlü adayı durumuna yükseldi ve nihayetinde sezonu şampiyon tamamlayarak tekrar PTT 1. Ligi’ne yükseldi. 

Bu şampiyonluğun ardından birçok yerden destek sözü alan Yeşil-Beyazlı Çotanaklar, Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’den de bir kez daha Çotanak Arena Stadyumu’nun sözünü aldı. Hatta stat projesinin resimlerini de kamuoyuyla paylaşan Milletvekili Canikli, Giresunluların heyecanlı bir beklenti içine girmesine sebep olmuştu. 

Nurettin Canikli, projenin tanıtımında mevcut futbol stadı ve basketbol sahasının TOKİ’ye devri ve Aksu Seka Fabrikası’nın arazisi üzerinde Çotanak Arena Stadyumu ve Yeşil Giresun Belediyespor’un kullanımına sunulmak üzere bir Kapalı Spor Salonu vaat etmişti. O dönemde bu proje kamuoyundan destek görmemiş, yeni Çotanak Arena Stadyumu ve yeni Kapalı Spor Salonu’nun şehrin merkezindeki hâlihazırda kullanılan arazi üzerinde Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun inşaatına benzer şekilde etap etap yapılması görüşü Giresunspor taraftarları arasında benimsenmişti. 

Geçen süreç boyunca sunulan bu projenin bir kez daha tozlu raflarda bekliyor olması kafalarda soru işaretleri oluştururken; Giresunspor camiası ve taraftarları verilen sözlerin tutulmamasına tepki gösteriyor ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’den projenin son durumu ve inşaatın başlangıç tarihi hakkında bilgi istiyorlar.

 

Haber: Hakan Uğurlu / www.kerasushaber.net