ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
 

HABER ARA


Gelişmiş Arama
 

EN ÇOK OKUNANLAR

Türkiye'ye Açılan ''YENİKAPI''

Ali Şükrü KARA

08 Ağustos 2016, 19:13

Ali Şükrü KARA

Hayatımda ilk defa bir mitingi sonuna kadar takip ettim, konuşmacıları ve konuşmaların hepsini dinledim. Bazen tarihe tanıklık etmek, yorumda bulunabilmek için o ortamda bulunmanız gerekir… 

Türkiye hafta sonu müthiş bir mitinge ev sahipliği yaptı. Miting alanında 5 milyon civarında insan olduğu söyleniyor. Doğrudur… İnsanlar bırakın Fatih’ten Aksaray’dan yürüyerek gitmeyi; Eyüp’ten, Bakırköy’den yürüyerek mitinge gittiler… 

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi milleti bir birine kenetlemiş… Siyasi parti liderlerinin de mitingde yer alması, alandaki sayının katlanmasına neden oldu. Hiçbir siyasi lider kendi mitinglerinde böylesi kalabalık görmedi, görme ihtimali de zayıf… 

Bir tek lider değil, bütün liderler hayatında görmediği kalabalığı gördü… 

Yenikapı’da birlik, beraberlik, kardeşlik ve demokrasi sesleri yükseldi… 

Yenikapı milat olsun, birinin diğerini ötekileştirdiği liderler Türkiyesi olmasın! 

Yenikapı milat olsun, millet artık gerilmesin. Milleti rahat bırakın, sadece icraat ve yapacaklarınızı anlatın. Sonra “Karar Milletindir.” 

Bakın kaç gündür otobüsler bedava… Tuvaletler bile bedava… Otobüsler olmasa bile bu belediyeler millete tuvaletleri bedava yapmaya devam etsin… 

Kurumların millete hizmet noktasında yarıştığı bugünlerde, toplumun tüm kesimleri, vatandaş olduğunun farkına vardı.

                                                           ***

Miting alanında liderlerden ilk konuşmayı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptı. Bahçeli, darbe gecesi ve sonrasındaki dik duruşu sebebiyle alandan büyük alkış aldı. Bahçeli’nin konuşması sık sık alkışlarla kesildi. Behçeli Başbakan Binali Yıldırım’dan daha fazla alkış aldı. Bahçeli Türk milletinin birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde olduğunda aşamayacağı engelin olmadığını ifade etti. 

Yenikapı miting alanına CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bazı tereddütlerle geldi ama memnun ayrıldığı gözlendi. Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında alanda neredeyse hiç alkış almadı. Fakat anlatmak istediklerini 12 maddelik manifesto olarak teke tek ifade etti. Açık, net, anlaşılır ve dobra bir konuşma oldu. Millet alkışlamasa bile, Kılıçdaroğlu’nun ne anlatmak istediğini anladı. 

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, samimi bir konuşma yaptı. Toplumun katmanlarına inmeye çalıştı. Ama Yıldırım zaman zaman millete hitap ettiğini unutarak, "Sayın Cumhurbaşkanım" hitabı ile konuşmasına başladı.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan herkes gibi, darbe gecesinden bugüne kadar geçen sürede ve meydanda gördüğü kalabalıktan duyduğu heyecanı yansıttı. Alandaki kalabalığın düşmanları darbe sabahı kadar üzdüğünü ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kürsüde tarafsız bir Cumhurbaşkanı profili çizdi. Bütün kesimlere eşit mesafede durmaya çalıştı. Ama idam konusunda milletin karar vereceğini ifade etti. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’  diyenlerin idam önlerine geldiğinde, mecliste milletin istediğinin yerine getirilmesi halinde kendisinin onaylayacağını ifade etti. 

Yenikapı’da çizilen bu profil ışığında, iktidarı muhalefeti ile bir birini anlayan, dinleyen seviyeli bir şekilde bir araya gelebilen yeni bir Türkiye’nin temelleri atılmış olsun. 

Yenikapı, Türkiye’nin güzelliklere açılan yeni kapısı olsun…

Bu haber 1208 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Suriye’de Neden Hiç Rus Askeri Ölmüyor?29 Şubat 2020

GALERİ

 

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

 

© Giresunlular 2000 Her hakkı saklıdır. ® giresun@giresunlular.com Site içeriği izinsiz kopyalanamaz. Bu site en iyi 1024x768 çözünürlüğünde IE6.0 ve üzeri tarayıcılarda görüntülenebilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi